Ölüme Bir Gün Daha Yaklaşırken ???

Başlatan islam, Feb 11, 2017, 10:00 AM

« önceki - sonraki »

islam

Hayat serüvenimizden bir gün daha geçiyor,
Bazen kendi kendime düşünüyor ve kendimi sorguluyorum. Acaba biz insanlar bu kadar düşüncesizmiyiz diye, Bu sorunun cevabını da yine kendim veriyor "Evet biz bu kadar düşüncesisiz" diyorum, kendime.
Neden mi, İşte dünya hayatı ortada, koşuşturmalar, uğraşlar, binlerce nedenler, bunların HEPSİ NİYE, bir karış toprak için mi, Evet bir karış toprak için.
Şimdi beraber düşünelim 24 saatlik bir dünya gününde yaptıklarımızı, 8 saatimiz Uykuda, 1 saatim Yollarda, 10 veya daha fazla İşte, 2 veya daha fazla Televizyon ekranlarında, Eğer yapıyorsakda en fazla 1 saat İbadet ile uğraşıyoruz.
Ben şunu sorgulamak istiyorum. Bir dünya geçimliliği için 10 veya daha fazla saatimizi işyerinde geçiriyoruz, fakat Ebedi hayatımız için ne kadar saat çalışıyoruz, Birisinde kazandıklarımız bir gün elbet elimizden çıkacak, diğerinde her zaman bizimle olacak.
Sizce de ortada çok büyük bir tezat yokmu?
Gerçekten çok büyük bir tezat var diyor, Evliya ve Diğer Büyük Zatları şimdi daha iyi anlıyorum.
Ama ortada da çok büyük bir gerçek var, Rabbimizin bizlerden 24 saatin hepsini değil yanlızca 5 vakit namaz kılacak kadar zaman istiyor. Bu 5 vakit namazda en fazla bir insanın 1 saatini alır.

Şimdi bir kere daha düşünelim sizce bu 1 saati, Rabbimizin emri olan namaza vermezsek, HATA ETMİŞ olmazmıyız, YANLIŞ YOLA düşmüş olmazmıyız, NANKÖRLÜK ETMİŞ olmazmıyız.

Hiç zor olmayan bu işi gelin hakkıyla eda edelim, Allah'ın izni ile bu Dünya Sınavını kazananlardan olalım.

Allah Yar ve Yardımcınız Olsun